Koniec dobrým vzťahom medzi generáciami?
Každý to asi pozná – rôzne názory a životný štýl môžu často viesť k roztržkám či hádkam, no a ako vieme, šarvátky medzi deťmi a rodičmi všetkých vekových kategórií nie sú ničím novým. Rozdiely medzi pokoleniami tu vždy boli a aj vždy budú, aj keď zdá sa, že situácia v dnešnej dobe je o niečo intenzívnejšia a napätejšia.
Starší ľudia neraz označujú moderné deti a študentov za lenivých a asociálnych, a radi začínajú svoje prejavy vetou „Keď som bol ja v tvojom veku…“. Na druhej strane je generácia mladých, ktorých to už nebaví počúvať, no z všeobecnému rešpektu k staršine sa radšej nevyjadrujú. No popasovali sa s tým ako s väčšinou svojich problémov. Slangom a online humorom.
Ok, boomerčo by sa teoreticky dalo preložiť ak ako dobre starký, alebo jednoducho forma ľahostajnej odpovede, sa nedávno stal najnovším fenoménom internetu. Milióny tínedžerov a mladých ľudí si túto frázu veľmi rýchlo osvojilo, a začalo ju používať na dennej báze.
Ak náhodou nie ste oboznámený, historici rozdelili ľudskú populáciu posledných asi 100 rokov na jednotlivé triedy podľa veku, respektíve roku narodenia. Baby boomers, ktorý sú jednými z hlavných postáv tejto webovej senzácie, sú narodení tesne po druhej svetovej vojne. Z ich označenia vznikla už spomenutá slovná hračka. Naopak na konci sú Mileniáli a Generácia Z, skrátene len Gen Z, ktorí s touto zábavkou začali.
Ide o reakciu na niečo, čo môže byť považované za zastarané, či príliš konzervatívne. Napríklad na názor, ktorý už dávno vyšiel z módy, kritizovanie niečoho čo je spojené s novými technológiami, alebo nepochopenie neobvyklého žartu, avšak nestojí za reč sa s danou osobou hádať. Občas už frázičku Ok, boomer, nájdete na internete aj v ironických situáciách, ktoré sú vytvorené čisto pre zábavu.
Zatiaľ čo väčšina, vrátane zopár tých ktorým sa tejto odpovede dostalo, to celé brali s humorom a ako vtip, našli sa aj taký, ktorí to zobrali veľmi seriózne či dokonca ako urážku. Takým sa väčšinou dostalo iba dvojnásobného, rovnakého, ohlasu. Hoci sa dá povedať, že ide o formu odporu, je to veľmi pasívne agresívny odpor, a v žiadnom prípade nejde o snahu vyvolať nejaký skutočný konflikt. Skôr je to pokus dištancovať sa od negativity ktorá je na nich nasmerovaná. V každom prípade je to v prvom rade len vtip a hovorové slovné spojenie, ktoré si mladí ľudia po celom svete obľúbili.